SeoSeo.pl : Projekt Wspólne Pozycjonowanie

Rozmowy o pozycjonowaniu, ogłoszenia globalne: Projekt Wspólne Pozycjonowanie i Cennik Usług.
SeoSeo.pl
Administrator

SeoSeo.pl : Projekt Wspólne Pozycjonowanie

Postautor: SeoSeo.pl » 03 lis 2016, 16:56

Witam Was serdecznie na SeoSeo.pl!

SeoSeo.pl to innowacyjny projekt pt.: Wspólne pozycjonowanie.
Jako inżynier informatyki, właściciel ponad 1000 domen internetowych i wielu projektów chcąc nie chcąc musiałem jakiś czas temu zająć się pozycjonowaniem.
Doszedłem do kilku istotnych wniosków.

Zauważyłem, że większość osób handlujących pozycjonowaniem nie oferuje w zasadzie niczego konkretnego, mówią o linkach, o wpisach, o preclach (notabene precle nie wiele dają przy dzisiejszych algorytmach google), ale nie gwarantują przy tym żadnych wyników.

W sieci można znaleźć też firmy, które nie posiadają cennika, a jedynie opcję zapytania o wycenę. Wysyłałem zapytania do tych firm, ale nie otrzymałem odpowiedzi. Szczycą się wypozcjonowaniem nazw brandowych jak "ford", "nike", "adidas".
Fakty są takie, że pozycjonowanie nieistniejącego dotąd brandu np. kollomatteo na frazę kollomatteo to coś banalnego, taka strona często pozycjonuje się sama, wystarczy tylko parę ruchów, za które te firmy biorą pewnie konkretne pieniądze.
Dla osób niezaznajomionych z tematyką fraza brandowa vs fraza generyczna już tłumaczę na czym to polega:
fraza brandowa => ford (banalne do wypozycjonowania, szczególnie w kontekście oficjalnego serwisu),
fraza generyczna => samochód (tutaj pozycjonowanie to już długotrwały, systematyczny i żmudny proces).

Reasumując: mam wrażenie, że większość firm i osób prywatnych zajmujących się "pozycjonowaniem" ogłaszających się na allegro, w reklamach google, w reklamach fb i innych miejscach oferuje cuda na kiju, zamiast solidnie wziąć się za pozycjonowanie zgodne z etyką i z algorytmami google (które w istocie nie są niczym złym, tylko każdy nowy algorytm wyklucza kolejne nieuczciwe zagrywki).

Sam w tym roku trochę więcej zajmowałem się pozycjonowaniem i poznałem zasady na jakich otrzymuje się pierwsze miejsce w google (przy konkretnych frazach wyprzedziłem allegro, kupbilet i inne serwisy, które inwestują w reklamę i w pozycjonowanie grube pieniądze, mój budżet na takie cele był bardzo skromny). Jak widać bez reklamy w google większość osób nie wie już jak osiągnąć wysoką pozycję w google, pieniądze przysłoniły tym ludziom oczy i nawet posiadając duże budżety nie dbają o to co faktycznie ważne, wyrzucając tym samym znaczne kwoty w przysłowiowe "błoto".

Chciałbym, żeby projekt SeoSeo.pl jednoczył ludzi, którzy chcą wypozycjonować swoje strony, z czasem pojawi się na tym forum coraz więcej opcji, coraz więcej zagadnień, wymiana doświadczeń itd. Oferując przy tym płatną (lub bezpłatną) możliwość zamieszczenia linku (lub linków) do swojej witryny. Razem możemy stworzyć miejsce dzięki któremu Wasze witryny znajdą się na wyższych pozycjach w google, a ich pozycje staną się bardziej stabilne.

Pozdrawiam,
Admin SeoSeo.pl,
Inżynier Informatyki,
Pomysłodawca projektu Wspolne pozycjonowanie.

Wróć do „Rozmowy o pozycjonowaniu”