Blog Roku

Samoniszczący się dysk twardy: innowacja czy prowokacja?

Off 6
Samoniszczący się dysk twardy: innowacja czy prowokacja?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Samoniszczący się dysk twardy: innowacja czy prowokacja?

Na YouTube pojawiła się reklama nowego produktu chińskiej firmy Runcore: chodzi o dysk twardy, przeznaczony do przechowywania wrażliwych danych, bo wyposażony w dwa systemy autodestrukcji: inteligentnej (nieodwracalne kasowanie danych) oraz fizycznej (niszczenie pamięci Flash wysokim napięciem). Jakość filmiku sprawia jednak, że niektórzy internauci powątpiewają w jego autentyczność.

Samoniszczący się dysk twardy

To tylko screenshot kulminacyjnego momentu: uważny Czytelnik zauważy z pewnością niewielki obłoczek dymu, wydobywający się z zielonego pudełka z dyskiem. Skośnooka pani prezenterka przezornie chowa się za stołem w bezpiecznej odległości.

Cały film na YouTube zaczyna się od krótkiego wstępu oraz prezentacji podstawowych parametrów technicznych dysku, mogącego pomieścić do 512 GB danych. To nic wielkiego, ale w przypadku tego produktu chodzić ma głównie o bezpieczeństwo, dość specyficznie rozumiane. W razie jakiegokolwiek zagrożenia, posiadacz lub operator komputera z takim dyskiem ma do dyspozycji dwa przyciski: zielony i czerwony. Gdy naciśnie zielony, wszystkie dane zawarte na dysku zostaną błyskawicznie usunięte w sposób niemożliwy do odtworzenia. Jeśli wybierze czerwony, nastąpi likwidacja fizyczna: prąd zniszczy, wręcz: spali moduły Flash tak, że nikt nigdy nic z nich już nie odczyta – tak przynajmniej zapewniać ma producent.

Dysk miałby więc być przeznaczony dla wojska, laboratoriów, służb specjalnych etc. i mieć zastosowanie wszędzie tam, gdzie najgorszą rzeczą byłoby uzyskanie dostępu do danych przez osoby postronne. Nie wiadomo, ile kosztuje to „cacko” – o cenę trzeba zapytać.

Internauci zastanawiają się jednak, dlaczego w drugiej części filmiku występują problemy z synchronizacją obrazu i dźwięku. Czy jest to tylko efekt prawdopodobnego dubbingu, czy może twórcy dopuścili się tu jakiejś manipulacji, by podnieść skuteczność reklamy albo po prostu zażartować sobie z widzów?

Nie wiem. Ale sam pomysł jest, przyznam, dość oryginalny.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • WordPress: jak wysyłać trackback np. do Blox.pl

    WordPress: jak wysyłać trackback np. do Blox.pl Jednym z najistotniejszych sposobów na podnoszenie popularności blogu jest komunikowanie się z innymi blogami. Bez tego blog ryzykuje stanie się swego rodzaju samotną wyspą, na którą mało kto lub wręcz nikt nie zagląda. WordPress ma wbudowane narzędzie do wysyłania tzw. pingback’a, czyli powiadamiania innych blogów o zamieszczeniu odnośnika…

  • Samoniszczący się dysk twardy: innowacja czy prowokacja?

    Samoniszczący się dysk twardy: innowacja czy prowokacja? Na YouTube pojawiła się reklama nowego produktu chińskiej firmy Runcore: chodzi o dysk twardy, przeznaczony do przechowywania wrażliwych danych, bo wyposażony w dwa systemy autodestrukcji: inteligentnej (nieodwracalne kasowanie danych) oraz fizycznej (niszczenie pamięci Flash wysokim napięciem). Jakość filmiku sprawia jednak, że niektórzy internauci powątpiewają w jego autentyczność. Samoniszczący…