Blog Roku

Przeprowadzka InterJAK-a

Off 19
Przeprowadzka InterJAK-a
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Przeprowadzka InterJAK-a

Po nieco ponad roku istnienia przyszedł czas na kolejne zmiany w blogu. Chcąc uporać się z jego chyba największym mankamentem, czyli bardzo powolnym otwieraniem stron, zająłem się optymalizacją – ale to nie wystarczyło. Konieczna była zmiana serwera, a przy okazji blog otrzymał także nowy szablon.
Blog InterJAK na nowym serwerze

Ilustracja: Gerd Altmann / pixelio.de

Dokonując zmian, starałem się , by nie były to zmiany radykalne – sam wiem, jak trudno mi się czasem przyzwyczajać do nowego. Zachowana została więc struktura, a nowy design niewiele różni się od poprzedniego. Myślę, że nikt się nie pogubi, a dotrzeć do wyszukiwanych treści będzie teraz łatwiej.

Brałem też pod uwagę fakt, że niemała część moich Czytelników to ludzie po 40-tce i ci zapewne docenią nieco większą czcionkę, a więc czytelniejszy tekst. Zapewne w najbliższych dniach ujawnią się jeszcze jakieś drobne mankamenty lub niedoróbki, ale mam nadzieję, że nieliczne i bez większego znaczenia.

Przenosiłem już wiele WordPressów, ale wyłącznie cudzych. Nigdy w życiu nie namęczyłem się tak, jak teraz, przenosząc własnego. Ale pozytywną stroną poświęcenia czerwcowego długiego weekendu na tę operację będą na pewno nowe doświadczenia, niektórymi z nich wkrótce będę się mógł z Czytelnikami podzielić.

No, to witam na nowych śmieciach…

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Blogerskie tajemnice, czyli: czy wiesz, jak CZYTAĆ blogi?

    Blogerskie tajemnice, czyli: czy wiesz, jak CZYTAĆ blogi? Jeśli nie tera-, to przynajmniej gigabajty treści wrzucono już na serwery po to, by „uczyć” innych, jak pisać blogi. Nie spotkałem jednak dotąd wpisu o tym, jak je …czytać. Być może będę więc prekursorem kierunku? Bo wbrew pozorom, czytanie blogów też nie jest takie proste, jak by…

  • Tak to blog skończył rok

    Tak to blog skończył rok Ten wpis zaprogramowałem tak, by ukazał się dokładnie co do minuty w pierwszą rocznicę opublikowania pierwszego wpisu w InterJAK-u, 1 maja o godz. 05:06 rano. Genialność WordPressa to przecież między innymi możliwość ustawiania daty i godziny publikacji, którą skwapliwie wykona serwer. Nie ma więc znaczenia, że w tej chwili jestem…